Z pasji do tańca, do tańca z pasją

Profesjonalna tancerka, instruktor i choreograf tańca orientalnego


TAHIRA

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie pedagogiczne i sceniczne. Należę do grona najbardziej utytułowanych polskich tancerek brzucha. Medale przywiozłam już między innymi z Niemiec, Holandii, Włoch, Czech, Hiszpanii, Austrii, Ukrainy, Bułgarii, a nawet USA.

Taniec orientalny stanowi esencję mojego życia, a radość, jaką odczuwam realizując się w tej pasji, staram się przekazywać innym zarówno w trakcie pokazów, jak i regularnych zajęć czy warsztatów. Kursantki doceniają mnie za wiedzę, cierpliwość i poczucie humoru, a widzowie za charyzmę, emocje i egipski styl tańca. Na co dzień w swojej pracy, a także podczas projektów live i online łączę taniec z psychologią, coachingiem i duchowością, opowiadając tańcem różne historie i stawiając na jego terapeutyczny wymiar.

Jestem założycielką pierwszej w Polsce szkoły tańca brzucha online Tahira's Oriental Treasury. Na co dzień zajmuję się także prowadzeniem edukacyjnej serii na swoim kanale YouTube pod nazwą Tahira Belly Dance Diary oraz prowadzeniem sklepu internetowego z gadżetami dla tancerek orientalnych RaksMax.


Sukcesy i historia

Udział w konkursach

SUKCESY


 • 3. miejsce w kategorii Queen na NYCairo Raks Festival 2019, USA - Nowy Jork
 • 3. miejsce w kategorii Profesjonaliści folklor na Hezz Ya Wezz 2018, Bułgaria
 • 1. miejsce w kategorii Profesjonaliści drum solo na Isadora Cup 2017, Ukraina
 • 1. miejsce w kategorii Profesjonaliści na Khamsin Festival 2017, Sycylia
 • 1. miejsce w kategorii Solo Folklore podczas Aladin's Oriental Festival 2017, Bonn
 • 1. miejsce w kategorii Profesjonaliści na Aria International Oriental Dance Festival 2016, Sycylia
 • 3. miejsce w kategorii Profesjonaliści na Tarabesque Festival 2016, Barcelona
 • 1. miejsce w kategorii Profesjonaliści na International Summer Bellydance Festival 2016, Holandia
 • 1. miejsce w kategorii Raqs Sharqi Solo podczas Let's Dance Festival 2016, Praga
 • 3. miejsce w kategori Folklor solo podczas Let's Dance Festival 2016, Praga
 • 1. miejsce w kategorii Solo Oriental podczas Aladin's Oriental Festival 2016, Bonn
 • II vice-miss podczas Miss Belly Dance of Europe, Raks Berlin 2016, Berlin
 • tytuł "Miss Kreatywności" na International Summer Bellydance Festival 2015, Holandia
 • 3. miejsce w kategorii "fusion/fanatsy" na Let's Dance Festival 2015, Praga
 • 3. miejsce w kategorii "show dorośli" na IV Mistrzostwach Europy Wschodniej 2015, Polska
 • 2. miejsce w kategorii "profesjonaliści" na Orient Express Festival 2015, Wiedeń
 • 3. miejsce w kategorii "folklor" na Let's Dance Festival 2014, Praga
 • 3. miejsce w kategorii "pieśń estradowa" na III Mistrzostwach Europy Wschodniej 2014, Polska
 • 2. miejsce w kategorii baladi na Egyptian Fever Festival 2013, Polska
 • 1. miejsce w kategorii raks sharki na Egyptian Fever Festival 2013, Polska
 • 2. miejsce w kategorii "belly dance show" na Euro Raks Congress 2013, Polska
 • 2. miejsce w kategorii "tabla solo" na Euro Raks Congress 2013, Polska
 • 2. miejsce w kategorii "oriental duo-trio" jako duet BOTH z Martyną Rejczak na Liptov Orient Festival 2013 , Słowacja
 • 2. miejsce w kategorii "grupy oriental" na Orient Addicts Festival 2013 jako duet BOTH z Martyną Rejczak, Polska
 • 2. miejsce w kategorii "show belly dance" na Orient Addicts Festival 2013, Polska
 • finalistka w kategorii "raqs sharqi" Liptov Orient Festival 2012, Słowacja
 • 1.miejsce w kategorii "tribal&tribal fusion group" jako duet BOTH z Martyną Rejczak na Let's Dance Festival 2012, Praga

Jak to było

HISTORIA


Taniec i muzyka od zawsze stanowiły pokaźną część mojego życia. Od najmłodszych lat występowałam w dziecięcych zespołach na terenie Bielska-Białej, stawiając swoje pierwsze kroki na dużych scenach. Nic więc dziwnego, że właśnie z tą formą sztuki postanowiłam związać swoją przyszłość.

Przysłowiowa klamka zapadła, kiedy pierwszy raz zetknęłam się z tańcem orientalnym. Wtedy to też postanowiłam zrobić wszystko, aby opanować trudną sztukę, jaką jest taniec brzucha. Zaowocowało to udziałem w licznych warsztatach najbardziej cenionych polskich i zagranicznych mistrzów tańca orientalnego, Do tej pory regularnie doskonalę swoje taneczne umiejętności oraz poszerzam wiedzę. W zrozumieniu kultury arabskiej, a co za tym idzie samego tańca, bez wątpienia pomocna była nauka języka arabskiego, którą rozpoczęłam przy okazji swoich studiów i kontynuuję do dziś.

Z przyjemnością uświetniam swoim tańcem rozmaite wydarzenia o charakterze kulturalnym, charytatywnym oraz prywatnym, powiększając tym samym grono fanów tańca brzucha. Rozpowszechniam także wiedzę na temat tańca orientalnego organizując różnego rodzaju wydarzenia taneczne. Swoją pasją dzielę się z innymi między innymi podczas prowadzenie regularnych zajęć oraz warsztatów w Polsce i Europie, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

Dzięki determinacji i dążeniu do perfekcji dziś mogę pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem pedagogicznym oraz scenicznym w zakresie tańca brzucha, półką pucharów i medali oraz dużą ilością usatysfakcjonowanych kursantek i zadowolonych z pokazów klientów :)


Opinie kursantek i klientów
o zajęciach i pokazachPrzyjacielska, ciepła osoba. Świetna instruktorka, profesjonalna nauczycielka tańca brzucha, a przede wszystkim znakomita i utalentowana tancerka. Potrafi swoim wdziękiem wszystkich zachwycić podczas pokazów tanecznych. Bezproblemowa i pomocna dla drugiego człowieka. Jej taneczna pasja i żywioł to atuty prawdziwej artystki. Chęć poznawania i odkrywania innych kultur wyraża poprzez taniec oraz zapraszanie do współpracy różnych muzyków, tancerzy oraz ludzi sztuki. Zachwycająca, a przy tym bardzo skromna. Pełna energii i uśmiechu każdego dnia.


Aneta Okupska-Pońc, Africae Deserta Project - Stowarzyszenie Współpracy Polsko - Marokańskiej


Zamówiony pokaz okazał się niezwykłą atrakcją dla naszych sylwestrowych gości. Wszyscy świetnie się bawili i byli pod wielkim wrażeniem umiejętności tancerki. Całość współpracy przebiegała na wysokim poziomie. Polecamy pokazy tańca brzucha w wykonaniu Tahiry, ponieważ wyróżniają się profesjonalizmem, elegancją i na długo zapadają w pamięć.


Danuta Kocyan, Mazowsze Medi SPA


Tahira to znakomita tancerka, od której można wiele się nauczyć. Dokładnie wyjaśnia jak wykonać poszczególne ruchy. Na zajęciach jest zawsze świetna atmosfera. Można oderwać się od codzienności i odnaleźć swoją kobiecą naturę. Lekcje tańca z Tahirą mogę polecić każdej kobiecie, która pragnie nauczyć się tego zmysłowego tańca.


Ewelina


A jeśli chodzi o zajęcia z tańca orientalnego u Tahiry... Poszłam z ciekawością, ale i z wielkimi obawami... Okazało się, że niepotrzebnie. Tahira jest ciepłą, pełną poczucia humoru osobą, a jednocześnie wysokiej klasy i pełną pasji instruktorką. Mogę śmiało powiedzieć, że po każdej lekcji każda z nas czuje się jak księżniczka z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.


Ewa