Zajęcia tańca brzucha w Twoim mieście

Grafik zajęć wakacje 2022
Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

WTOREK


9:00 - 10:15
Taniec brzucha od podstaw
START 07.06 / 2 wolne miejsca


.
.
.


.
.
.Bielsko-Biała

CZWARTEK


.
.
.


17:15 - 18:45
Taniec brzucha gr. open
8 spotkań z techniką / Start 23.06 - można dołączyć


19:30 - 20:45
Taniec brzucha od podstaw
brak wolnych miejscZapisz się na zajęcia
JUŻ TERAZ

  Opisy technik

  Uwolnij swoją kobiecość

  TANIEC BRZUCHA


  O tańcu brzucha można śmiało powiedzieć, że jest jednym z najbardziej kobiecych tańców świata. Wbrew obiegowej opinii nigdy nie służył do sprawiania uciechy mężczyznom. Taniec egipski jest tańcem socjalnym. Jest tańczony przy okazji różnych codziennych uroczystości przez dzieci oraz dorosłych. Choć rdzenni mieszkańcy krajów arabskich skupiają się na jego aspekcie kulturowym, my ze swojej zachodniej perspektywy możemy mówić również o całym szeregu innych zalet.


  Taniec orientalny ma zbawienny wpływ na samoakceptację. Pozwala na nowo odkryć w sobie kobiecość, uczy poruszania się z gracją i niesamowicie rozwija świadomość własnego ciała. Daje Ci szansę na odkrycie w sobie nowych możliwości i skutecznie wypowiada walkę wszelkim kompleksom. Jeśli tylko na to pozwolisz, będzie rozwijał się i zmieniał wraz z Tobą. Taniec brzucha stanie się dla Ciebie wielobarwną podróżą w głąb własnego ciała i umysłu. Jest to styl tańca dla każdego bez względu na rodzaj sylwetki czy wiek.


  Taniec orientalny może także wspomagać wiele układów Twojego organizmu. Może łagodzić bóle pleców i wzmacniać układ kostny. Przyczyni się do spowolnienia starzenia się Twojego mózgu. Pomoże Ci wymodelować sylwetkę i zrelaksować całe ciało. To także doskonały sposób na zredukowanie stresu w codziennym życiu. Nie bez znaczenia dla Twojego dobrego samopoczucia są także barwne stroje, orientalna muzyka i dobra energia kobiecego kręgu.


  Technika tego stylu cechuje się izolacją poszczególnych partii ciała, angażując do tańca niemalże każdy jego fragment. Zmienna dynamika ruchów oraz ich łączenie doskonale wpływa na koordynację. Energia tańca skupia się wokół bioder, a nie brzucha jak zwykło się mówić. A dlaczego tak jest? To już ciekawostka, której dowiesz się zajęciach ;)


  Tańcz i spalaj kalorie

  BELLY CARDIO


  Belly Cardio to orientalne cardio na jakim jeszcze nigdy nie byłaś. Jeśli nudzą Cię serie ćwiczeń, nie lubisz biegać i w ogóle siłownia to nie Twój klimat, Belly Cardio jest właśnie dla Ciebie! Są to moje autorski taneczne zajęcia fitnessowe, które chcę zaproponować wszystkim miłośniczkom orientalnych klimatów, które nie boją się trochę spocić. Połączenie elementów tańca brzucha i folkloru egipskiego z elementami fitnessowymi z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Doświadczenie ani umiejętności taneczne nie są tu w ogóle wymagane. Liczy się za to chęć uwolnienia endorfin.


  Dzięki tym zajęciom możesz spalić znaczną ilośc kalorii. Wpłyną one pozytywnie na wzmocnienie Twoich mięśni i układu kostnego. Będą pobudzać do działania Twój układ krążenia oraz układ oddechowy. Jeśli cardio to oczywiście możesz także liczyć na poprawę wydolności. To wszystko może także pozytywnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie Twojego mózgu.


  Na zajęciach pracujemy na krótkich sekwencja tanecznych, podczas których wyciskamy z siebie siódme poty. Najlepsze jest jednak to, że w ogóle tego nie zauważysz. Przynajmniej podczas zajęć ;) Pracujemy także nad koordynacją, uwalniamy stres i dostajemy mega pozytywny zastrzyk energii na kolejne dni.


  Każde zajęcia składają się z rozgrzewki, właściwego treningu oraz stretchingu. Dzięki temu pracujemy nad ciałem kompleksowo, zachowując jak największe bezpieczeństwo i higienę ruchu. Chcesz popracować nad swoim ciałem w zupełnie nowy i rozrywkowy sposób? Koniecznie wpadnij na Belly Cardio :)


  Szczegółowy opis
  poszczególnych grup

  1Taniec brzucha od podstaw
  Jest to grupa dedykowana dla wszystkich tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia w tańcu orientalnym. Nauczę Cię od podstaw kroków i figur, które w dalszej części sezonu spróbujemy połączyć w prosty układ taneczny. Poznasz także ciekawostki związane z tańcem brzucha, muzyką i folklorem Egiptu. Wszystkie szczegóły organizacyjne otrzymasz po zapisaniu się na zajęcia.

  BIELSKO-BIAŁA
  Wtorek 9:00 - 10:15 oraz czwartek 19:30
  Zajęcia odbywają się w moim mini studiu nieco ponad 2 km od Dworca Głównego PKP. Dokładny adres otrzymasz po dokonaniu zapisu na zajęcia.
  2Taniec brzucha gr. open 8 spotkań z techniką
  Grupa dla tych, którzy nie boją się technicznych wyzwań i chcą podszkolić swój warsztat taneczny (min. 3 miesiące doświadczenia w tańcu brzucha). Każde spotkanie będzie poświęcone innemu zagadnieniu technicznemu, które bardzo dokładnie sobie omówimy, a następnie będziemy szlifować za pomocą pojedynczych ćwiczeń oraz kombinacji.

  Terminy spotkań: 23.06, 30.06, 07.07, 14.07, 21.07, 28.07, 4.08, 11.08.

  Opcje wejściówek:
  8 spotkań - 260 zł
  6 spotkań - 230 zł
  4 spotkania - 185 zł
  Pojedyncze wejście - 50 zł

  BIELSKO-BIAŁA
  Czwartek 17:15 - 18:45
  Studio Sukces Piękna, ul. Aleksandrowicka 8

  Opinie kursantek  Tahira to znakomita tancerka, od której można wiele się nauczyć. Dokładnie wyjaśnia jak wykonać poszczególne ruchy. Na zajęciach jest zawsze świetna atmosfera. Można oderwać się od codzienności i odnaleźć swoją kobiecą naturę. Lekcje tańca z Tahirą mogę polecić każdej kobiecie, która pragnie nauczyć się tego zmysłowego tańca.


  Ewelina


  A jeśli chodzi o zajęcia z tańca orientalnego u Tahiry... Poszłam z ciekawością, ale i z wielkimi obawami... Okazało się, że niepotrzebnie. Tahira jest ciepłą, pełną poczucia humoru osobą, a jednocześnie wysokiej klasy i pełną pasji instruktorką. Mogę śmiało powiedzieć, że po każdej lekcji każda z nas czuje się jak księżniczka z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.


  Ewa


  Otarłam się o wiele form tańca, ale to właśnie taniec orientalny zatrzymał mnie na dłużej. Trenuję z Tahirą od kilku lat i Belly dance wpisał się w mój grafik na stałe. Pozytywna masakra ciała w słonecznych rytmach - czego chcieć więcej? :) Charyzma Tahiry i prowadzenie zajęć dają mi ogromną frajdę i satysfakcję z każdego wyizolowanego shimmy w rytmie :D A to nie jest proste :D Szczerze polecam!


  Gosia


  Zajęcia prowadzone kreatywnie, super atmosfera


  Patrycja